آریا صعود تابان

آسانسور خودرو بر

آسانسور خودروبر بدلیل شرایطی مانند عدم امکان اجرای رمپ پارکینگ و یا محدودیت فضای ساختمان ها طرفداران زیادی دارند. با توجه به محدودیت مساحت زمین و افزایش راندمان فضای موجود جهت تامین حداکثری تعداد پارکینگ به جای اجرای رمپ از آسانسور های خودرو بر استفاده می شود.

ویژگی های آسانسورهای ماشین بر

  • ظرفیت : ظرفیت آسانسور های خودرو بر به نسبت خودرو ها از ۳ تا ۷ تن متغیر است.
  • درب های آسانسور : معمولا در این نوع آسانسور ها کابین بصورت تکدرب و یا دور درب (تونلی) بوده و در نوع دو درب دو عدد پنل شستی داخل کابین به منظور تسهیل در دسترسی راننده به پنل شستی به هنگام ورود و خروج نصب می گردد. این آسانسور ها همچنین در انواع درب های لولایی، اتوماتیک و گیوتینی با ابعاد مختلف  قابل اجرا هستند.
  • در آسانسور های ماشین بر بدلیل عمق زیاد کابین که حدودا بین ۵ تا ۶ متر میباشد به منظور حفظ تعادل کابین ناشی از نیروهای دینامیکی و استاتیکی از ۲ جفت ریل استفاده میشود که این ریل ها به عنوان هادی بوده و بار وارده کاملا بر روی جک می باشد. هنگامی که خودرو وارد کابین آسانسور میشود مخصوصا در طبقات بالاتر بدلیل تراکم روغن موجود در جک و شلنگ هیدرولیک که ناشی از بار وارده به کابین می باشد موجب ایجاد اختلاف تراز بین کابین و طبقه شده که این مورد در صورتی که بیش از حد مجاز باشد تابلو فرمان در این لحظه فرمان لول کردن مجدد را به کابین آسانسور داده و همترازی مجدد به صورت اتوماتیک انجام میشود.
  • در آسانسور های خودروبر کششی سیستم تعلیق به دلیل مهار و حفظ تعادل کابین از نوع دو به یک می باشد. فضاهای کاری آسانسورهای خودرو بر چه نوع کششی و یا هیدرولیک مشابه هم بوده ولی در نوع هیدرولیک محدودیت کمتری دارد. به طور مثال یک کابین خودروبر با ارتفاع استاندارد حداقل نیاز به ۴ متر اورهد و ۱۵۰ سانتیمتر چاهک به منظور تامین فضای جان پناه برای سرویس کار خواهد داشت.
  • همچنین به لحاظ ابعاد اتاق آسانسور نیز باید به گونه ای باشد که فضای کاری مناسب یعنی حداقل ارتفاع ۱۸۰ سانت در کلیه مسیر های دسترسی به اتاقک آسانسور و همچین فضای داخلی آن فراهم باشد. آسانسور های ماشین بر یکی از بزرگترین آسانسور ها در این صنعت می باشند.

شما می توانید جهت کسب اطلاعات بیشتر کاتالوگ ما را دانلود کنید.

یادگیری و آموزش

500

پروژه ها

1300

مشاوره موفق

10

تجربه

300

مشتری واقعی

مقالات مفید و خواندنی

تیم ما با داشتن کادری متخصص و مجرب آماده ارائه راهکارهای تخصصی در جهت کاهش هزینه های شما می باشد ، جهت کسب اطلاعات بیشتر تماس بگیرید.

بیشتر بخوانید

ارتباط با ما

برندهای محصولات

موتور مونتاناری
موتور ساسی
موتور و گیربکس الکو
سیفکو
روانکار
درب اتوماتیک یاران
موتور گیربکس بهران