آریا صعود تابان

آسانسور پانوراما (شیشه ای)

آسانسور های شیشه ای یا به اصطلاح پانوراما به آسانسور هایی گفته می شود که حداقل یک وجه کابین شیشه بوده و نمایی از داخل کابین به سمت بیرون و یا برعکس وجود داشته باشد . سیستم محرکه در آسانسور های پانوراما میتواند از نوع کششی و یا هیدرولیک باشد. تعیین وجوه یا وجوهی از کابین که می بایستی به صورت پانوراما باشد کاملا بستگی به شرایط چاله آسانسور و چیدمان قطعات موجود در چاه خواهد داشت.

جنس شیشه آسانسورهای پانوراما

جنس شیشه به کار رفته در دیواره کابین آسانسور از نوع لمینت سکوریت بوده و کیفیت و مرغوبیت آن پس از ارائه سرتیفیکیت های مربوطه به کارشناس استاندارد نهایتا مورد تایید قرار خواهد گرفت. با توجه به اینکه طبق بند استاندارد ملی ۱-۶۳۰۳ در خصوص مقاومت و استحکام کلیه قسمت های دیواره های چاله آسانسور، اتاقک آسانسور و دیواره کابین و درب های طبقات، تحمل و عدم تغییر حالت در برابر نیروهای تنشی ۳۰۰ نیوتن به ۵ سانتیمتر مربع الزامی می باشد، بنابراین استحکام شیشه به کار رفته در کابین های پانوراما نیز ازین قاعده مستثنا نیست.

جنس لته های درب

در این نوع آسانسور ها در صورتی که نمایی از سمت درب های طبقات به سمت بیرون و یا داخل وجود داشته باشد میتوان لته های درب های طبقات و کابین را به صورت شیشه ای نصب کرد. درب های لته شیشه ای در دو نوع شیشه ای با کلاف استیل و یا کاملا شیشه ای (فریم لس) وجود دارد. جنس شیشه های به کار رفته در لته های درب های طبقات نیز از نوع لمینت سکوریت ضد ریزش و پاشش بوده و استحکام آن مشابه شیشه ها و دیواره های به کار رفته در قسمت های دیگر کابین به اندازه عدم تغییر حالت در برابر ۳۰۰ نیوتن بر ۵ سانتیمتر مربع از سطح آن می باشد.

کابین آسانسور شیشه ای

در آسانسور های پانوراما کابین آسانسور با توجه به ابعاد و شرایط آسانسور میتواند به صورت مربع، مستطیل، گرد و یا بیضی طراحی و ساخته شود. چنانچه کابین آسانسور از نوع گرد و یا بیضی ساخته شود با توجه به اینکه شیشه کابین نیز از نوع تخت خارج خواهد شد، بنابراین تست آونگی شیشه به کار رفته در دیواره کابین با ارائه سرتیفیکت های مربوط به شیشه توسط کارشناس استاندارد بررسی خواهد شد.

زمانی که کابین آسانسور از نوع پانوراما می باشد طبیعتا جهت تامین شرایط لازم برای فراهم کردن چشم انداز زیباتر، دیواره چاله آسانسور نیز باید از نوع شیشه ای و یا در وجه شیشه ای کابین هیچگونه دیواره ای وجود نداشته باشد. چنانچه چاله آسانسور در داخل ساختمان قرارگرفته باشد منعی جهت ایجاد چاله آسانسور بدون دیواره بدلیل عدم نفوذ رطوبت و گرد و غبار وجود نخواهد داشت ولی زمانی که یکی از وجوه چاله با یکی از وجوه ساختمان مشترک باشد طبیعتا جهت جلوگیری از نفوذ هر گونه رطوبت شامل باران و برف و یا غیره و همچنین گرد و همچنین گرد و غبار، اجرای دیواره شیشه ای جهت محصور کردن چاله ضروری خواهد بود.

با توجه به اینکه ظرافت در این نوع آسانسور ها بسیار حائز اهمیت می باشد، بنابراین می بایستی طراحی و نصب با بالاترین کیفیت صورت گیرد تا از در معرض دید قرار گرفتن قطعات برقی و مکانیکی تا حد امکان به منظور بالابردن ظرافت این سیستم جلوگیری کرد.

شما می توانید جهت کسب اطلاعات بیشتر کاتالوگ ما را دانلود کنید.

یادگیری و آموزش

500

پروژه ها

1300

مشاوره موفق

10

تجربه

300

مشتری واقعی

مقالات مفید و خواندنی

تیم ما با داشتن کادری متخصص و مجرب آماده ارائه راهکارهای تخصصی در جهت کاهش هزینه های شما می باشد ، جهت کسب اطلاعات بیشتر تماس بگیرید.

بیشتر بخوانید

ارتباط با ما

برندهای محصولات

موتور مونتاناری
موتور ساسی
موتور و گیربکس الکو
سیفکو
روانکار
درب اتوماتیک یاران
موتور گیربکس بهران