آریا صعود تابان

خدمات مشاوره آسانسور

مشاوره آسانسور و نکات قبل از خرید

مشاوره آسانسور چه در رابطه با خرید، طراحی و نصب آسانسور بسیار ضروری است. امروزه آسانسور یکی از اجزای گران قیمت ساختمان محسوب می‌شود و به همین دلیل لازم است کارفرمایان قبل از اقدام به سرمایه گذاری در آن، نسبت به مشاوره آسانسور با شرکت طرف قرارداد خود اقدام کنند.

آسانسور یک سرمایه گذاری بلند مدت است و یک جزء حیاتی در ساختمان شما است. مشاوره خرید آسانسور می‌تواند کمک کند تا مواردی که می توان در زمان خرید آنها را کنترل کرد تا هزینه های مربوط به آسانسور حداقل برسد را شناسایی کنید.

مشاوره آسانسور قبل از خرید

  • قبل از خرید آسانسور حتما به تعداد نفراتی که قصد استفاده از آن را دارند توجه نمایید. انتخاب ظرفیت مناسب می‌تواند کارآیی آسانسور شما را بهتر کند. هنگام مشاوره آسانسور حتما به این مورد توجه داشته باشید.
  • باید به وزنی که آسانسور قرار است تحمل کند توجه داشته باشید. شرکت آسانسور، هنگام مشاوره خرید آسانسور این مورد را با شما در میان خواهند گذاشت.
  • هنگام طراحی و مشاوره آسانسور باید به محیط و فضایی که قرار است آسانسور در آن نصب شود توجه کرد. اگر ساختمان شما پر جمعیت است، نیاز به یک آسانسور بزرگ با سرعت مناسب است. شرکت مشاوره آسانسور موظف است پس از بررسی محیط، بهترین گزینه را به شما معرفی کند.
  • سرعت آسانسور به اندازه ابعاد و ظرفیت آسانسور مهم است. در هنگام مشاوره آسانسور به این موضوع توجه نمایید.
  • به هیچ عنوان در طراحی ظاهر زیبا برای آسانسور خود کوتاهی نکنید. آسانسور به عنوان یک ابزار گران قیمت ساختمان باید از طراحی ظاهری مناسبی برخوردار باشد. این موضوع نه تنها بر ظاهر ساختمان شما تاثیر مثبت می‌گذارد، بلکه بر قیمت آن هم تاثیر گذار است.
  • سعی کنید از مرغوب بودن کیفیت قطعات و استاندارد آنها مطمئن شوید. فراموش نکنید که آسانسور مستقیما با ایمنی و سلامتی افراد در ارتباط است. به خاطر همین موضوع به هیچ عنوان جهت صرفه‌جویی در هزینه‌ها، از قطعات بی کیفیت استفاده نکنید. یک شرکت مشاوره آسانسور معتبر موظف است، شما را از خرید قطعات بی کیفیت منصرف کند.

مشاوره آسانسور و نکاتی که باید قبل از خرید به آنها توجه کنید

مشاوره آسانسور قبل از خرید به شما امکان این را می‌دهد که از نکاتی که شاید کمتر به آن دقت کرده بودید، مطلع شوید. در ادامه به برخی از مواردی که قبل از طراحی و نصب آسانسور، نیاز به مشاوره دارند خواهیم پرداخت.

– از نصب سیستم‌های اختصاصی خودداری کنید

 بسیاری از آسانسورهای جدید انحصاری هستند یا دارای اجزای اختصاصی زیادی هستند که فقط خود شرکت تولید کننده آن انحصار قطعات آن را در اختیار دارد.
اگر یک سیستم اختصاصی نصب کنید، تنها گزینه شما برای ارائه خدمات به شما در آینده، احتمالاً پیمانکاری می‌باشد که آن را نصب کرده! قطعات اختصاصی آسانسور، هزینه‌های تعمیر و نگهداری رقابتی را دشوار یا غیرممکن می‌کند.
استفاده از قطعات و سیستم‌هایی که اکثر پیمانکاران استفاده می‌کنند و در دسترس همه است، می‌تواند باعث ایجاد بازار رقابتی شود که در نتیجه قیمت آن نیز متناسب‌تر است.

– قیمت تعمیر و نگهداری طولانی مدت و تایید شده از طرف پیمانکار خود را از قبل دریافت کنید.

فروش یک آسانسور اختصاصی با قیمت پایین به پیمانکار عمومی، و سپس بستن قرارداد تعمیر و نگهداری بیش از حد به مالک ساختمان، یک روش معمول در صنعت آسانسور است.
با تجهیزات اختصاصی استفاده شده در هر آسانسور، معمولاً برای مالک ساختمان دشوار یا غیرممکن است که پیمانکار تعمیر و نگهداری دیگری را پیدا کند که بتواند به درستی آسانسور را سرویس کند.
در این حالت، مالک ساختمان انتخاب چندانی ندارد، جز اینکه توافق نامه تعمیر و نگهداری با قیمت بالا را بپذیرد. برای جلوگیری از این وضعیت، قبل از خرید و هنگام مشاوره آسانسور، پیشنهاد نصب، تعمیر و نگهداری را بررسی و مقایسه کنید. این کار می‌شود در دراز مدت به شدت از هزینه‌های اضافی شما کاسته شود.

– به قابلیت‌های خدماتی پیمانکار نصب کننده آسانسور دقت کنید

برخی از پیمانکاران تاسیسات، خدمات اضطراری ارائه نمی‌دهند و یا برخی از موقعیت‌های جغرافیایی را سرویس نمی‌دهند. قبل از تصمیم‌گیری برای خرید آسانسور، با برخی از شرکت‌های تعمیر و نگهداری آسانسور در همان شهری که پروژه شما در آن است، صحبت کنید.
از یک شرکت خدمات آسانسور محلی که به آن اعتماد دارید، مشاوره آسانسور بگیرید تا به شما در درک هرگونه نگرانی برای خدمات طولانی مدت در مورد تجهیزات آسانسور کمک کند. شرکت‌های خدمات آسانسور معمولاً در زمینه انواع تجهیزات تجربه دارند. در واقع شرکت‌های معتبرتر بدشان نمی‌آید که تجربه خود را با شما به اشتراک بگذارند.
شرکت آسانسور شما باید ارائه خدمات آسانسور شما را حداقل 10 تا 25 سال تضمین کند. هنگام مشاوره آسانسور حتما به این موضوع دقت کنید.
در صنعت آسانسور معمول است که نصب اولیه آسانسور را به قیمت کمتر بفروشند، و سپس با بستن قراردادهای تعمیر و نگهداری گران قیمت، آن را جبران کنند.

– بررسی سابقه پیمانکار در ایجاد هزینه‌های اضافی و تاخیر در تحویل پروژه ها

 برخی از پیمانکاران نصب آسانسور، در مراحل نصب و اجرا آن، شما را متحمل هزینه‌های اضافی که در قرارداد قید نشده می‌کنند. این هزینه‌ها گاهی ممکن است تا 50 درصد قیمت کل قرارداد نیز باشد.
شرکت‌های معتبر، پروژه شما را در تاریخ مشخص و بدون هزینه‌های اضافی به پایان می‌رسانند.
بهترین کار این است که با سایر مالکان ساختمان و پیمانکاران عمومی صحبت کنید، تا ببینید آنها ترجیح می‌دهند با کدام شرکت آسانسور، هم برای نصب و هم برای تعمیر و نگهداری کار کنند.
عقب افتادن زمان تحویل پروژه‌ها در صنعت آسانسور، یک اتفاق رایج است. همچنین با توجه به طولانی بودن زمان ساخت و نصب تجهیزات آسانسور، ممکن است هزینه‌های اضافی نیز برای اطمینان از تکمیل به موقع آسانسور پیش بیاید. این هزینه‌ها نباید بیشتر از 10 درصد کل قرارداد باشد.

– قبل از خرید و هنگام مشاوره خرید آسانسور به زمان فرسودگی آسانسور توجه کنید.

برخی از تولیدکنندگان تجهیزات آسانسور در هنگام فروش محصولات خود به صراحت عمر مفید آنها را بیان می‌کنند. به عنوان مثال اشاره خواهند کرد که مالکان باید پس از 10 تا 15 سال از گذشت عمر آسانسور، نسبت به بازسازی و نوسازی آن هزینه بکنند. گاهی هم ممکن است نیاز به نوسازی آسانسور، کمتر از تاریخ اشاره شده شرکت ‌باشد.
قبل از مشاوره آسانسور لازم است به گذشته شرکت نگاه کنید و ببینید که آیا در ارائه خدمات و پشتیبانی بلند مدت، سابقه خوبی دارد یا نه. آنچه که در گذشته اتفاق افتاده می‌تواند آینده کاری آن را نیز به شما نشان دهد.
سعی کنید شرکتی را انتخاب کنید که رابطه قوی و طولانی مدتی با تولیدکنندگان قطعات و تجهیزات آسانسور داشته باشد تا در زمان مورد نظر با مشکل مواجه نشوید.
از آنجایی که هزینه یک نوسازی معمولی اغلب در محدوده 50٪ تا 80٪ هزینه یک آسانسور جدید است، انتخاب آسانسوری با چرخه عمر طولانی‌تر می‌تواند بهترین تصمیم برای شما باشد.

– به اندازه کافی در ساختمان خود آسانسور نصب کنید

مطمئن شوید که ساختمان خود را با آسانسورهای کافی طراحی کنید تا به کسانی که از آسانسور استفاده می کنند خدمات رسانی کند.
اگر حس می‌کنید ساختمان شما ممکن است ترافیک زیادی در داخل و خارج از هر طبقه داشته باشد، ممکن است نیاز به نصب یک آسانسور اضافی داشته باشد. اضافه شدن یک آسانسور باعث می‌شود در صورت خرابی یکی از آنها، حداقل یک آسانسور در اختیار شما باشد و امکان ادامه سرویس به طبقات را فراهم کند.

شما می توانید جهت کسب اطلاعات بیشتر کاتالوگ ما را دانلود کنید.

یادگیری و آموزش

500

پروژه ها

1300

مشاوره موفق

10

تجربه

300

مشتری واقعی

مقالات مفید و خواندنی

تیم ما با داشتن کادری متخصص و مجرب آماده ارائه راهکارهای تخصصی در جهت کاهش هزینه های شما می باشد ، جهت کسب اطلاعات بیشتر تماس بگیرید.

بیشتر بخوانید

ارتباط با ما

برندهای محصولات

موتور مونتاناری
موتور ساسی
موتور و گیربکس الکو
سیفکو
روانکار
درب اتوماتیک یاران
موتور گیربکس بهران